Momentálně již třetím dnem hýbe facebookem a médii případ štěněte čivavy bez PP, které krátce po koupi zemřelo. Případ je stejný jako desítky a stovky jiných množírnových štěňat, které si koupili neinformovaní zájemci o štěně a na svou neznalost krutě doplatili. Nyní se však podvedenými stala rodina moderátora ČT Jana Smetany, která se po této otřesné zkušenosti rozhodla vyhlásit boj množitelům a zejména konkrétní překupnici, která jim nemocné štěně prodala.

Na začátku příběhu stojí koupě maličké fenky čivavy bez PP, která měla být narozeninovým dárkem pro 7letou Natálku. Malé štěňátko však 14. července přes veškerou péči zemřelo: „Čivava, kterou jsme koupili za 5000 Kč, pro Nicolku k narozeninám dnes zemřela. A to jen proto, že jsem nalítla… Zemřela přesně v den Nikolčiných 7. narozenin.“ napsala na facebooku partnerka Jana Smetany:

Print screen veřejného příspěvku na facebooku

Štěně si rodina koupila přes inzerát, kde bylo vydáváno za 7týdenní. Potom, co v novém domově odmítalo přijímat potravu a trpělo průjmem, s ním noví majitelé ihned zamířili na veterinu. Tam jim veterinář sdělil, že štěně je maximálně 3 týdny staré! V tomto věku je štěně ještě plně závislé na matce a mateřském mléku a je absolutně nepřípustné jej prodávat! Takové jednání můžeme s úspěchem považovat za velmi vážné týrání. Majitelé se ve spolupráci s veterináři okamžitě jali fenku uměle dokrmovat, ta ale přes veškerou jejich snahu a péči po týdnu zemřela.

Rodina svůj příběh předala bulvárním médiím a případ se tak záhy objevil na serverech Blesk.cz či Extra.cz. Ve snaze kontaktovat další majitele nemocných či zemřelých štěňat od stejného prodejce zveřejnili na facebooku a prostřednictvím serveru Extra.cz také jméno údajné prodejkyně štěňat, kterou má být Kristýna Kundrtová. Ta redaktorovi tohoto serveru potvrdila, že se sama prodejem štěňat zabývá, zároveň však tvrdí, že se za ni někdo podvodně vydává a že s prodejem nemocných štěňat rozhodně nic společného nemá. Celou nahrávku jejich telefonického rozhovoru najdete zde.

Zjištění partnerky Jana Smetany, že zřejmě zdaleka nebudou jedinými podobně podvedenými kupci štěněte, podporuje i níže přiložený příspěvek ze serveru omlazeni.cz varující před překupnicí Kristýnou Kundrtovou z ledna 2014, dle kterého štěňata od ní „nejsou očkovaná, byt má zamořený parvovirozou, často štěnátka umírají“. Autor pod přezdívkou Perlitka dokonce tvrdí, že dotyčná „falšuje očkovací průkazy včetně nálepek z vakcín“. Štěňata prý „skupuje (…) ze slovenských množíren + nyní už i sama množí ve svém malém bytě“.

Zdroj: http://www.omlazeni.cz/stene-od-prekupnice-69-489210-0.html

Jakožto o překupnici se o Kristýnu Kundrtovou zajímala také Veterinární ordinace MVDr. Martiny Načeradské, a to již v březnu 2013:

Zdroj: https://www.facebook.com/pages/Veterin%C3%A1rn%C3%AD-ordinace-MVDr-Martiny-Na%C4%8Deradsk%C3%A9/63031568102?fref=nf

V reportáži německé televizní stanice DasErste datované k 09.04.2014, dokumentující ilegální transporty štěňat z České republiky do Německa, můžeme dokonce vidět záběry skrytou kamerou přímo z bytu překupnice Kristýny Kundrtové. Na níže odkázaném videu jsou tyto záběry na časové ose od 4:25 – překupnice s blonďatým culíkem tam v bytě plném psů (především čivav a také fenou AST Ambrou Top Tamir v kleci, jejíž majitelkou je dle serveru stafordi.cz právě Kristýna Kundrtová) nabízí německému reportérovi 4týdenní (!!!) štěně čivavy za 200, které si prý může ihned odnést domů!

Jisté je, že subjekt jménem Kristýna Kundrtová, sídlem v Praze – Chodov, je veden v Živnostenském rejstříku, dle kterého je od 31.10.2012 oprávněn mimo jiné k Chovu zvířat a jejich výcviku a od stejného data k Obchodu se zvířaty určenými pro zájmové chovy. Odpovědným zástupcem pro druhou uvedenou činnost je dle veřejně dostupného Živnostenského rejstříku MVDr. Martin Kubát, veterinář z Čimelic se zaměřením na velká hospodářská zvířata.

To je opravdu možné, aby podnikatelský subjekt, jehož zástupcem je veterinární lékař, prodal 3týdenní štěně bez šance na přežití?

___________________________________________

Zdroje: facebook.com, extra.cz

Reklamy