Z nového domova… 🙂

__________________________________

JSME ŠTĚSTNI, ŽE MŮŽEME TOTO OZNÁMIT: CARY MÁ DOMOV! NEOBEŠLO SE TO BEZ SLZ, ALE JSME MOC RÁDI, ŽE MOHL ODEJÍT DO SKVĚLÉ RODINY. Noví majitelé zároveň dohradili náklady na veterinární péči – rádi bychom však poděkovali také mnoha dárcům, kteří na Caryho operace přispěli a podíleli se tak na jeho cestě za lepším životem. DĚKUJEME!

__________________________________

Malý Cary už musel za svůj dosavadní život protrpět spoustu bolesti a byl odsouzen zemřít na ulici. Doufáme, že se nám podaří přepsat jeho osud z hororu na příběh se šťastným koncem!

Když jsme jednoho listopadového večera vyjížděly z odpočívadla u benzínky, všimly jsme si obrysu ve světlech reflektorů. Zastavily jsme a zjistily, že je to neskutečně vyhublé a špinavé štěně. Nešlo nám do hlavy, kde se tady, u dálnice a daleko od nějaké vesnice, bere štěně v tak špatném stavu. S baterkou jsme v okolí hledaly případné sourozence a už jsme to chtěly vzdát, když kužel světla padl na tělíčko schoulené v křoví. Z malé šedivé kuličky se vyklubalo ještě zuboženější štěně, než jeho sourozenec. Když jsme ho postavily na nohy, s hrůzou jsme zjistily, že jeho levá zadní nožka je chromá a zesláblé štěňátko potácivě hopká po třech. Byla to učiněná hromádka neštěstí, odevzdaná všemu, co přijde. Oba brášky, Danta (více ZDE) a zraněného Caryho, jsme naložily do auta a převzaly pod svá křídla.

Do dočasné péče si Caryho vzala skvělá teta Zuzka, která s ním okamžitě jela na veterinu. Caryho věk byl stanoven na cca 3 měsíce, vážil puhých 3,5kg, byl podvyživený a silně začervený. Rentgen ukázal, že má zlomenou pánev, několik žeber a stehenní kost v krčku. Dle veterináře se jednalo nejspíš o následek srážky s autem. V jeho tělíčku již započal samoléčebný proces, takže zranění byla zhruba 2-3 týdny stará.

Pravděpodobné tedy je, že štěňata byla vyhozena u dálnice a nechána napospas. Jedno ze štěňat srazilo auto, a to bez pomoci a ve velkých bolestech živořilo a pomalu umíralo další 2-3 týdny, než jsme je šťastnou náhodou našly.

Cary podstoupil 2,5hodinovou operaci, při které mu byl proveden štěp a do stehenní kosti navrtány dvě tyče, které podpoří správný růst kosti. Dalších 14 dní měl nožku fixovanou v ehmerově smyčce a musel se naučit žít s plastovým límcem. Všechny útrapy snášel, za podpory tety Zuzky i celé její smečky, velmi statečně.

Nyní má již Cary obvazy pryč a pomalu se učí nožku opět používat. Váží už cca 6kg. Na vycházkách hopká za třemi psími kamarády, učí se užívat si života a dovádět s hračkami, jako správné štěně. Vzhledem k tomu, čím vším si prošel, je však vážnější a uvědomělejší, než štěňta bývají. Váží si každého vlídného slova a každého doteku. Miluje mazlení a kontakt s člověkem, nadšeně vítá návštěvy a každou novou ruku k hlazení. Má něžné srnčí oči, ve kterých je předčasná moudrost a někdy i trocha smutku. Především jsou ale plné lásky k lidem, kterým přese všechno nepřestal důvěřovat.

Před Vánoci jej čeká kontrolní rentgen, kde bude rozhodnuto, zda mu mohou být tyče z nožky vyndány, nebo tam zůstanou doživotně. Poté může odejít do nového a milujícího domova. Ikdyž by měl po zhojení nožku plně používat a neměl by být nijak omezován v pohybu, běhání a dovádění, nikdy z něho nebude vrcholový sportovec. Rozhodně z něho ale bude právoplatný člen rodiny, který si získá srdce všech jejích členů a své doživotní místo v jejím středu.

V dočasném domově vychází perfektně s malými i velkými psy, se dvěma kočkami i dítětem. Má hygienické návyky v bytě, umí slušně čekat na páníčka a neničit nebo neštěkat. Umí chodit na vodítku, ale prakticky je nepotřebuje, protože pána si na procházkách sám hlídá. Odhadujeme, že v dospělosti bude mít cca 15, max. 20kg. S případným psím kamarádem bude vycházet výborně, ale rády bychom pro něho našly majitele, pro kterého bude Cary jediným a jedinečným přítelem. Za milujícím pánem půjde Cary i do pekel a bude pro něho dýchat.

Do nového domova odejde odčervený, čipovaný a s Pet Pasem, očkování dostane v závislosti na pokračování rekonvalescence. Předán bude na adopční smlouvu s podmínkou kastrace v dospělosti a za adopční poplatek – dosavadní náklady na vet. péči již přesáhly 8.500kč (s úhradou částečně pomohlo O.S. Psí sen) a s novým majitelem bychom se rády dohodly na výši poplatku, kterou by se na těchto nákladech podílel.

Pokud hledáte psa věrného a oddaného, milujícího a empatického, psa, pro kterého budete jediný na světě, pak možná čeká malé vlče Cary právě na vás. V takovém případě prosím neváhejte zavolat jeho dočasné mamince Zuzce na tel. 776 886 800 a domluvit se na osobní návštěvě.

 ____________________________________

AKTUALIZACE

Poté, co byla Carymu ve srůstající stehenní kosti zjištěna infekce, podstoupil Cary další dvě operace, čímž se protáhl jeho pobyt v dočasné péči na 4 měsíce. Vše však proběhlo dobře a při poslední operaci 6. 2. 2015 mu byl vyndán vnější fixátor, přičemž byl rovnou také vykastrován. Všem, kteří na Caryho přispěli, mockrát děkujeme – vybrala se úctyhodná částka, díky které jsme byli schopni zaplatit všechny operace a náklady spojené s léčbou. I díky vám se mu tak nyní blíží den odchodu do nového domova k rodině, která si na něho celou tu dlouhou dobu počkala a počítá s pravděpodobnou poslední operací za několik měsíců.

Fotka z 7. 2.2015 – noha po vyndání fixátoru:

Cary neztrácí dobrou náladu a prý s už moc těší DOMŮ:

Reklamy